BASKETBOL SES İLE KEYİFLİ BİR SOHBET; NELER KONUŞTUK? “BASKETBOL SES” KİMDİR? HEPSİ BURADA

0
844

BASKETBOL SES ADINDAN DA ANLAŞILDIĞI GİBİ BASKETBOLUN SESİ OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA  İLERLİYOR  KİM BU BASKETBOL SES ? FAALİYETLERİ NELERDİR ?BİZ BEST ACADEMY OLARAK HAFTANIN KONUĞU OLARAK EZGİ KIRILMAZ & SERRA YILDIZLIYI DAVET ETTİK ONLARDA BİZİ KIRMADI BASKETBOL UN SESİNİ BİZLERLE PAYLAŞTILAR ..

Sevgili Ezgi Kırılmaz  Best Academy haftanın Röportajını kabul ettiğiniz için öncelikler Teşekkür ederiz.

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

–  Merhaba, öncelikle biz sizlere bu güzel organizasyon için teşekkür ederiz. Biz iki kadın antrenör olarak bu oluşumu başlattık. Ben Ezgi Kırılmaz ve arkadaşım Serra Yıldızlı. Sözcülüğümüzü genelde ben üstlensem bile her defasında bu oluşumun iki kişiyle kurulup yürütüldüğünü belirtmek isterim. İki kişinin emeği ve adanmışlığı ile başladı diyelim.

EZGİ

Ekibinizi tanıyabilir miyiz?

– Daha önce de belirttiğimiz gibi iki kişinin fikriyle başladık, başlangıçta 4-5 yakın arkadaşımız bizimle basketbol öğrenmek veya basketbol özlemlerini gidermek istedi. Biz en başından itibaren bize katılan tüm kadınlara bunun bir birlik beraberlik olduğunu anlattık ve beraber bir ekip olacağımızı vurguladık. Onlar da bizimle aynı hisleri paylaştılar. Şu anda da aramızda kurucu-antrenör-oyuncu gibi roller işin devamlılığında yer alsa bile, her daim Basketbol SES ailesi paydasında birlik ve beraberliğimizi devam ettiriyoruz.

15977234_715407781962162_1604241022030600717_n  16114454_715415128628094_5770391511958390829_n  16105517_715353531967587_2715153715719430875_n

– Best Akademi Kadın Ligi’ne, sayımız gereği Basketbol SES ailesi olarak 3 takımla katılıyoruz.

1- Basketbol SES Mavi

2- Basketbol SES Sarı

3- Basketbol SES Sekiz

Basketbol SES nedir? Kimlere hitap ediyorsunuz  ?                                                  SERRA

– Basketbol SES, çocukluktan yetişkinliğe, hayatımız için her daim üç temel hedefimiz olan, SAĞLIK-EĞİTİM-SPOR üçlüsünü BASKETBOL çatısı altında birleştirmeyi hedefleyen oluşumdur. Yetişkin Kadınlara hitap ediyoruz. Ulaşmak istediğimiz kitle, 18 yaş üstündeki daha önce basketbol oynamış veya ilk defa oynamak isteyen tüm kadınlar. Şu an ki oyuncu listemizde 18-56 yaş aralığındaki kadınlar bulunmakta.

Muhteşem bir ekip ve sahaya girdiğinizde bütün oyunculara konsantre olduğunuzu gördük… Her oyuncuyla tek tek ilgilenmek zor oluyor mu yoksa işinizin başında iken yorgunluğunu unutanlardan mısınız?

– Gerçekten muhteşem bir ekibe sahibiz. Oyuncularımızı ve takımlarımızı asla kategorize etmedik. Yıllarca büyük kulüplerin altyapısında çalışan oyuncularla, hayatında ilk defa basketbol topunu eline alan sporculara beraber antrenmanlar yaptırdık. Bizim için önemli olan insanların birbirini tolere edebildiği, egolarını bir yana bıraktıkları ve uyum içinde çalıştıkları bir ortam yaratmaktı. Bununla beraber, yaptıkları işin ne kadar değerli olduğunu ve önemli olanın keyifle, uyum içerisinde spor yapmak olduğunu hatırlattık.

– Staff olarak iki kadın olmamız en büyük avantajımız. Herkesin bir aile aidiyetiyle, kız kardeşlik bağlarıyla birbirine bağlı olması işlerimizi müthiş kolaylaştırıyor ve keyifli hale getiriyor. Staff olarak yaptığımız bu iş, hayatımızı güzelleştiriyor ve bize enerji veriyor. Yaptığımız işi en profesyonel şekilde devam ettirmeye çalışırken, amatör ruhumuzu asla kaybetmiyor ve kaybetmek de istemiyoruz. Aynı şekilde bizimle beraber olan tüm sporcularımız da modern yaşamın tüm zorluklarını ve olumsuz gündemi basketbola ve Basketbol SES ailesine sarılarak göğüslediklerini her zaman bizlere iletiyorlar. Bu da bizim yorgunluğumuzun önüne geçiyor.

16105544_10154935536443841_170698558210099599_n

Böyle muhteşem bir ekibe, bu lig ne katacak?

– Yaptığımız antrenmanların teknik/taktik geri dönüşünü, oyuncuların bireysel performans gelişimini görmemizin yanı sıra birçok arkadaşımız içinde kalan basketbol aşkını ve özlemini giderirken, çoğu arkadaşımız da müsabık olmanın heyecanını ilk kez bu lig ile yaşayacak. Basketbolun kendi güzellikleri ve katkıları ise yadsınamaz bir gerçek. Basketbol sayesinde kadınlarımız: takım olma, zamana karşı yarışma, özgüven, özdisiplin, stres yönetimi vb. becerileri geliştirme şansı buluyorlar. Bunun doğrudan veya dolaylı bir şekilde kadınlarımızın iş ve özel hayatlarına katkısı olacağına inancımız tam.

Amatör ağırlıklı olsa da Best Akademi Kadın Ligi, profesyonel ve veteran eski oyuncular da var. Sizin basketbola gönül vermiş ve de yeni başlamış kadın oyuncularınız için artı ya da eksileri var mıdır?

– Daha önce de belirttiğimiz gibi, biz zaten kendi içimizde hiç homojen olmayan bir ekibiz. Tercihimiz tabi ki bizim gibi haftada bir saat hobi olarak basketbol oynayan ekiplerle maç yapmak fakat diğer tüm ekiplerle de keyifle, tüm egolarımızdan sıyrılmış olarak basketbol oynamak hedefindeyiz. Ancak şunu belirtmeliyiz ki, uzun yıllar basketbola gönül vermiş veteran oyuncular ve profesyonel oyuncuların karşısında, yeni başlayan oyuncularımız ve onların yanında olan tecrübeli oyuncularımızın bize yakışır duruşlarıyla tek tek gurur duyuyoruz.

15940580_715407231962217_8158558042430784269_n

Takım ve oyuncularınızla a dan z ye en ince detaylar ve de basketbolun vermiş olduğu artıları en inceliklere kadar aktarıyorsunuz ve bu sahaya muhteşem bir enerji yansıtıyor kusursuz olmayı nasıl başarıyorsunuz?

– Kusursuzluk tanımı sizin övgünüz, tabi ki böyle bir şey mümkün değil. Basketbol ve basketbol sayesinde tanıdığımız bu güzel yürekli kadınlar bize müthiş bir enerji veriyor.

Buradan lig oyuncularına vermek istediğiniz bir mesaj var mıdır?

– 7’den 77’ye amatör, veteran, profesyonel tüm kadın arkadaşlarımıza başarılar diliyor, tüm çabamızın kadınların basketbol içinde kalması veya her yaşta buna dahil olması yönünde olduğunu hatırlatarak, saygı ve sevgiyle selamlıyoruz.

Basketbol oynamak isteyen herkes Basketbol SES’e ulaşabilir mi? Sizinle nasıl iletişime geçebilirler?

– Basketbol oynamak isteyen veya oynayan kadınları desteklemek isteyen herkesi “basketbolses” isimli sosyal mecralarımıza bekliyoruz. Doğrudan iletişim için:

E posta: info@basketbolses.com

Telefon (Ezgi Kırılmaz) : 0506 283 24 47

İnternet Sitemiz : www.basketbolses.com

Çalışmalarımız Kadıköy ve Beykoz olmak üzere iki farklı bölgede devam ediyor. Çeşitli gün ve saatlerde müsabık olan veya olmayan gruplarımız mevcuttur. Her kadın çekinmeden bizi arayıp kendine uygun grubu bulabilir.

Best Academy Kadın Ligi Türkiye’de ilk kez yapılıyor organizasyonu nasıl buldunuz? Organizasyonun eksi ve artıları nelerdir?

– İlkler her zaman özeldir ve hatırlanır. Biz de bu Lig’te yer almaktan dolayı mutluyuz. Tabi ki eksikler olacaktır, ama çaba ve emekler takdir edilmelidir. Biz eksikleri tüm yapıcı duruşumuzla sizlere iletmekten geri durmazken, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Röportaja ve de sorulara verdiğiniz cevap ve ayırdığınız zaman için Best Academy ailesi olarak teşekkür ederiz..

BİR SONRAKİ ROPORTAJIMIZDA GÖRÜŞMEK ÜZERE SEVGİ İLE KALIN BASKETBOLLA KALIN…

15676064_1291352280937163_7462963661994865807_o

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here