Defanssör Antrenman Sistemleri

0
1189

Her spor dalının, kendine has teknik ve taktik uygulamalardan oluşan bir antrenman şekli mevcuttur. Defanssör Antrenman Sistemleri, basketbol altyapı antrenmanlarının daha gerçekçi, etkin ve verimli olması için tasarlanmıştır.

Defanssör, 7-15 yaş aralığındaki oyuncuların, “crossover, screen reverse, şut atma, defans antrenmanı, şut geliştirme ve asist” gibi basketbolun vazgeçilmez hareketlerini doğru yapabilmelerine ve inisiyatif kullanmalarına yardımcı bir spor ekipmanıdır. Ayrıca antrenman esnasında bilinçli oynama, doğru pozisyon alma, isabetli pas atma çalışmalarında da basketbol koçlarına ve altyapı oyuncularına büyük faydalar sağlamaktadır.

Standart ekipmanlarla yapılan antrenmanlarda direğin veya kukanın sık sık devrilmesi sebebiyle konsantrasyon kaybı yaşanmakta, antrenman ciddiyeti ve düzeninden kopma gibi sıkıntılar ortaya çıkmaktadır. Bu ve benzeri aksaklıklar, antrenman verimini oldukça düşürmektedir.

Defanssör deneme antrenmanları esnasında, altyapı oyuncularının karşılarında gerçek rakipleri varmış hissiyatıyla hareket edip ona göre pozisyon aldıkları, daha heyecanlı ve hevesli oldukları gözlemlenmiştir. Ayrıca takım koçlarıyla yaptığımız görüşmelerde, Defanssör’ün oyuncuların gelişimine önemli katkılar sağladığı sonucuna varılmıştır.
“DEFANSSÖR”
Antrenmanın En Sıkı Adamı!

TELEFON : +90 212 522 7979
E-POSTA : info@defanssor.com
WEB        : www.defanssor.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here