Marmara Basketbol Ligi İçin Başvuru Süreci Devam Ediyor

0
970

2017-2018 sezonunda birbirinden önemli yeniliklerle 5. kez düzenlenecek olan Marmara Basketbol Ligi’nde kayıtlar alınmaya devam ediyor.

21 farklı spor kulübünden 95 farklı takımın katıldığı 2016-2017 sezonunu 3 Haziran 2017 tarihinde kapatan Marmara Basketbol Ligi yeni sezon hazırlıklarına tüm hızıyla sürdürüyor. İstanbul basketbol altyapısının en kapsamlı organizasyonları arasında yer alan ve deplasmanlı bir lig olan Marmara Basketbol Ligi’nde yeni sezonda yine dikkat çekici gelişmeler göze çarpıyor.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

Organizasyonda 2017-2018 sezonu için Temmuz ayı içerisinde öncelikli olarak geride bıraktığımız sezonda ligde yer alan takımların başvuruları alındı. Ağustos ve Eylül aylarında ise tüm İstanbul altyapı takımları bu önemli organizasyonda yer almak için başvuru yapabilir.

2017-2018 MBL KULÜP BAŞVURU VE BİLGİ FORMU

Not: Başvuru yapmak isteyen kulüpler yukarıda bulunan formu bilgisayar ortamında doldurduktan sonra marmarabasketbolligi@gmail.com hesabına göndermeleri gerekmektedir.

SÜPER LİG DÖNEMİ

Öncelikle 2017-2018 sezonunda Marmara Basketbol Ligi ve Marmara Basketbol Süper Ligi olmak üzere iki farklı seviye olacak. Marmara Basketbol Ligi’ne 2016-2017 sıralamasında kategorisinde ilk 3 sırada olmayan spor kulüpleri, lige yeni katılmak isteyen spor kulüplerinin spor okulu takımları ve TBF Seri A liglerinde yer alan spor kulüplerinin ilgili kategorideki takımları katılabilecek. Marmara Basketbol Süper Ligi’nde ise özel davet ile davet edilen spor kulüplerinin ilgili kategorideki takımları, MBL 2016-2017 sıralamasında ilk 3 sırayı alan takımlar, TBF Seri AA liglerinde yer alan spor kulüplerinin ilgili kategorideki takımları ve bu takımların pilot takımları mücadele edebilecek. Aynı zamanda geçtiğimiz sezondan farklı olarak U15 yaş grubu da bu yıl organizasyon içerisinde yer alacak. Ayrıca Marmara Basketbol Ligi ekibi ilerleyen günlerde açıklanacak olan birçok yenilik ile yine oldukça kaliteli bir lig ortamı yaşatmayı planlıyor.

Kaynak: marmaralig.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here