Uni Altyapı Ligi’nde 2019 – 2020 Sezonu Başladı

0
38

UAL – Uni Altyapı Ligi’nin 2019 – 2020 sezonu ilk hafta heyecanı 17 Kasım Pazar günü oynanan karşılaşmalarla birlikte başladı.

Günün ilk maçında U13 Kategorisi açılış haftası mücadelesinde MVP Ataşehir ile Güneş Gelişim karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 51-40 kazanan Güneş Gelişim sezona galibiyetle giriş yaptı. MVP Ataşehir ise ilk maçında istediğini alamadı.

Maça iki takım da hücumda etkili başlarken ilk çeyreği 16-15 önde tamamlayan taraf MVP Ataşehir oldu. İkinci çeyrekte tempo düşerken savunmada daha sıkı oynayan Güneş Gelişim devreye giderken skoru 25-25’te eşitledi.

Büyük çekişmeye sahne olan üçüncü çeyrekte takımlar birbirine üstünlük kurmakta güçlük yaşarken dördüncü periyotta kontrolü tamamen eline alan Güneş Gelişim parkeden 51-40 galip ayrıldı.

2014 MALTEPE UZATMALARDA GÜLDÜ

Günün ikinci maçında U13 Küçükler Kategorisi Beyaz Grup mücadelesinde 2014 Maltepe ile Boğaziçi Kartalları karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı uzatmalarda 43-42 kazanan 2014 Maltepe gruba iyi başladı. Boğaziçi Kartalları ise ilk maçını kaybetti.

Yakın geçen ilk çeyreğin ardından savunmada yüksek konsantrasyonla oynayan ve kolay basketlere izin vermeyen 2014 Maltepe devreye 17-10 avantajlı gitti.

Üçüncü çeyrekle birlikte hücumda toparlanan Boğaziçi Kartalları, dördüncü çeyrekteki sıkı oyunuyla skoru eşitledi ve maçı 37-37 ile uzatmalara taşıdı.

Kısır geçen uzatma periyotunda savunmalar ön plana çıktı ve 2014 Maltepe nefes kesen maçı 43-42 kazanmayı başardı.

Üçüncü maçta U11 Kategorisi Beyaz Grup’ta yine 2014 Maltepe ile Boğaziçi Kartalları karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçta her iki takımın sporcuları sergiledikleri performansla beğeni topladı. İlerleyen yıllarda üst yaş gruplarında oynayacak sporcular tam not aldı.

MALTEPE YILDIZ U16’DA GALİP GELDİ

U16 Kategorisi ilk hafta mücadelesi Ekare Basketbol ile Maltepe Yıldız’ı karşı karşıya getirdi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçta rakibini 48-45 ile geçen Maltepe Yıldız ilk maçını galip tamamladı. Ekare ise sezona yenilgiyle giriş yaptı.

Maça hücumda etkili başlayan ve kolay skor bulan Maltepe Yıldız ilk çeyreği 18-5 önde tamamladı. İkinci çeyrekte toparlanan Ekare Basketbol farkı azalttı ve soyunma odasına 27-22 geride girdi.

Büyük çekişmeye sahne olan ikinci yarıda takımlar karşılıklı seriler yakalasa da üstünlüğü kaptırmayan Maltepe Yıldız zorlu maçı 48-45 kazandı.

MALTEPE YILDIZ, MARMARA AKADEMİ’Yİ GEÇTİ

Günün kapanış maçında U14 Küçükler Kategorisi Beyaz Grup mücadelesinde ME Marmara Akademi ile Maltepe Yıldız karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 49-38 kazanan Maltepe Yıldız sezona galibiyetle giriş yaptı. ME Marmara Akademi ise sezonun ilk maçında istediğini alamadı.

Yakın geçen ilk çeyreğin ardından hücumda ivme yakalayan Maltepe Yıldız soyunma odasına 27-19 önde girmeyi başardı. Çekişmeli ikinci yarıda rakibinin geri dönüş çabalarına rağmen kontrolü kaybetmeyen Maltepe Yıldız sahadan 49-38 galip ayrıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here